Wymiana młodzieży

W czwartek 22.11.2018 do naszej szkoły przyjechały dzieci wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej w Usti nad Orlici. Uczniowie z klas IV obu szkół wzięli udział w konkursie matematycznym „Matematyka na wesoło”, który przygotowała i przeprowadziła p. Kamila Kuczer. W trakcie konkursu dzieci bawiły się i uczyły. Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci kalkulatorów i przyborów geometrycznych.
Kolejnym punktem spotkania był wspólny spacer po starówce w Bystrzycy kłodzkiej i zwiedzanie zabytków. Spotkanie zakończyło się wspólnym obiadem w restauracji Abis.
Nad całością czuwali dyrektorzy obu szkół p. dyr Paweł Popiel, p. vice-dyr Rafał Marek i p. dyr Pavel Svatosz. Koordynator projektu Lidia Marczak-Piętka.